آزمون دولینگو چیست؟

آزمون دولینگو Duolingo English test یک آزمون آنلاین جهت سنجش مهارت دانشجویان و دانش آموزان در سطح بین المللی، در زمینه زبان انگلیسی است.

در آزمون زبان دولینگو برخلاف آزمون های رایج از جمله آیلتس و تافل، نیازی به حضور فیزیکی متقاضی در محل آزمون و انجام ثبت نام و رزرو زود هنگام ندارد. این آزمون می تواند در هر زمان و در هر مکانی، متناسب با خواست متقاضی، تنها از طریق دسترسی به یک کامپیوتر، انجام بگیرد.

کل آزمون زبان دولینگو کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و نکته جالب دیگر اینکه نتیجه این آزمون در کمتر از ۴۸ ساعت آماده شده و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای می تواند برای تعداد نا محدودی از موسسات و دانشگاه ها به اشتراک گذاشته شود.

تست دولینگو در اصل از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت نخست آن که مورد ارزیابی و سنجش و نمره دهی قرار می گیرد شامل سوال های مختلفی در زمینه لیسنینگ، اسپیکینگ، رایتینگ و ریدینگ است و قسمت دوم آن که برای دانشگاه و یا موسسه های مقصد ارسال می شود در برگیرنده یک مصاحبه ویدئویی کوتاه و یک رایتینگ می باشد. نتایج این آزمون بر اساس یک بازه مابین ۱۰ تا ۱۶۰ گزارش می شود.برای مقایسه دقیق تر مابین ارزش نسبی بازه های نمره ای آزمون زبان دولینگو با دیگر آزمون های معتبر اینجا کلیک نمایید

بیش از ۸۰۰ دانشگاه و مراکز معتبر در دنیا که نتیجه آزمون Duolingo English Test را میپزیرند  را در این اینجا میتوانید مشاهده کنید.

مزایا شرکت در آزمون دولینگو

  • آزمون زبان دولینگو در مقایسه با آزمون های رایج در زمینه ارزیابی مهارت زبان دارای مزیت های متعددی است از جمله:
  • کوتاه بودن آزمون ( ۱ ساعت) در مقایسه با آیلتس و تافل ( +۳ ساعت)
  • هزینه کمتر (۴۹$) در مقایسه با آیلتس و تافل (+۲۰۰$)
  • عدم نیاز به حضور فیزیکی در مراکز آزمون
  • استرس بسیار کمتر
  • امکان انجام آزمون در اتاق شخصی متقاضی
  • امکان ارسال نمره برای تعداد نا محدودی از موسسات
  • ارسال نمره آزمون در کمتر از 48 ساعت پس از آزمون

نحوه شرکت در آزمون دولینگو

این آزمون بسیار نوپا ست و به همین دلیل نمونه سوال ها و جزوات مرتبط با آن تقریبا در دسترس نیست اما  با شرکت در کلاسهای ویژه آزمون دولینگو در آموزشگاه زبان پویا به نمره مد نظر دست خواهید یافت. هیچ روشی به جز ارتقا کلی مهارت زبان در هر چهار مهارت تضمین کننده موفقیت شما نخواهد بود. نکته دیگر این است که سوال های این آزمون، با تکیه بر تکنولوژی هوشمند استفاده شده در آن، در زمان برگزاری آزمون متناسب با سطح زبان متقاضی دچار تغییر خواهد شد. 

نمونه کارنامه زبان آموز آموزشگاه پویا که موفق به کسب نمره 120 شدند قابل ملاحظه شما عزیزان می باشد. 
جهت اطلاعات بیشتر از نحوه شرکت در دوره و آزمون دولینگو با ما در تماس باشید.