آموزش زبان آلمانی

معمولا در موسسات آموزش زبان و افرادی که به صورت خودآموز زبان آلمانی را یادمی‌گیرند، سری کتاب های Menschen محبوب است. این مجموعه کتاب که توسط انتشارات Hueber منتشر شده، حالا با نسخه ای بروزتر توسط این انتشارات جایگزین شده است. مجموعه کتابهای Starten Wir جدیدترین متد در آموزش زبان آلمانی محسوب می‌شود.

آموزشگاه زبان پویا آموزش زبان آلمانی را با استفاده از کتب Menschen، Starten Wir  و با بهره گیری از اساتید مجرب و توانا در برنامه کار خود دارد.

جهت اطلاع از نحوه طبقه بندی کلاس های ترمیک و نیمه گروهی و همچنین زمان های برگزاری دوره های زبان آلمانی با دفتر آموزشگاه تماس بگیرید.


درباره زبان آلمانی

زبان آلمانی (به آلمانیDeutsche Sprache) زبانی از خانواده زبان‌های هندو اروپایی و عضوی از شاخه زبان‌های ژرمنی غربی است.

زبان آلمانی پرگویشور‌ترین زبان اتحادیه اروپا با بیش از ۹۵ میلیون گویشور است. گویشوران این زبان در کشورهایآلمان، اتریش، سوئیس، لیختن‌اشتاین، لوگزامبورگ، شرق بلژیک، آلتو آدیجه، آلزاس، لورن و جنوب دانمارک در اکثریت هستند. همچنین این زبان، زبان اقلیت‌هایی در رومانی و یکی از زبان‌های رسمی نامیبیا است.

زبان آلمانی شامل دو گویش اصلی آلمانی بالا و آلمانی پایین و تعداد زیادی گویش‌های فرعی است. بر اساس این زبان، زبان معیاری با نام آلمانی معیار وجود دارد که بیش‌تر به آلمانی بالا شبیه است، به خارجی‌ها آموزش داده می‌شود و نوعی زبان میانجی است.

درباره کتاب Menschen
این کتاب زبان آلمانی را در قالب داستان‌ها و احساسات مردم به زبان‌آموزان معرفی می‌کند. سری کتاب‌های منشن به دلیل استفاده از داستان در آموزش زبان آموزان را تشویق می‌کند که باعلاقه بیشتری به خواندن زبان آلمانی ادامه دهند. از دیگر ویژگی‌های مثبت منشن سادگی مباحث مطرح‌شده است. به‌طوری‌که زبان‌آموزی که سطح ضعیفی هم داشته باشد به‌راحتی می‌تواند پا‌به‌پای کتاب پیش بیاید.
هر سطح از کتاب های Menschen شامل دو کتاب و هر کتاب دو ترم برگزار میشود. برای مثال سطح A1 چهار ترم و هر ترم 1.5 ماه تمام میشود. برای رسیدن به سطح B2 به صورت گروهی حداقل 2 سال زمان نیاز هست. اما کسانی که قصد مهاجرت دارند در زمان کمتر به صورت خصوصی میتوانند به سطح مورد نظر دست یابند.


درباره کتاب Starten Wir
مجموعه کتاب‌های آموزشی Starten Wirدر سال 2017 برای اولین بار منتشر شدند اما در سال 2019 بود که به شناخت عمومی توسط آموزشگاه‌های زبان آلمانی رسید. « Starten Wir» که به معنی «بیا شروع کنیم» است، برای زبان‌آموزانی از سطحA1  تا B1 طراحی شده و در کتاب حاضر که برای تازه‌آموزان زبان آلمانی در سطح A1 است، زبان آلمانی از پایه آموزش داده می‌شود. این مجموعه کتاب از جدیدترین متدها و تکنولوژی‌ها برای آموزش استفاده می‌کند.
کتابهای مجموعه Starten Wir که در سه سطح A1، A2 و B1 نوشته شده است، هر سطح شامل 12 درس است و به صورت کتاب درسی (Kursbuch) و کتاب تمرین (Arbeitsbuch) ارائه می‌شود. هر درسی به صورت واضح و شفاف در ابتدای هرفصل توضیح داده شده و موضوعات جذابی برای زبان‌آموزان جوان دارد. این کتاب‌ها به علت سادگی تدریس جزء کتاب‌های محبوب مدرسان هستند و با وجود فعالیت‌های فراوانی که تعبیه شده، زبان آموز با زبان درگیر می‌شود تا به خوبی آن را بیاموزد. در این سری آموزشی جدید، گرامر زبان آلمانی با روشی جدید و کارآمد به دانش‌آموزان آموخته می‌شود و با استفاده از فایل‌های صوتی و تصویری که برای این کتاب اختصاص داده شده است، آموزشی با کیفیت و بی‌نظیر به ارمغان می‌آورد. در این کتاب‌ها زبان‌آموز با موضوعاتی مطابق با فرهنگ کشور آلمان مواجه می‌شود و واژگانی کاربردی فرامی‌گیرد و در پایان هر درس با حل تمرین‌های موجود می‌تواند دانش خود را بیازماید. از ویژگی‌های خاص این سری کتاب، دارا بودن اپلیکیشن اندروید و iOSاست که افزونه مناسبی برای همراهی کتاب درسی است.
 

 


آموزش زبان های غیر انگلیسی...