گروه آموزشی زبان ایتالیایی 


آموزشگاه زبان های خارجی پویا دارای کادر بسیار مجرب در رشته زبان ایتالیایی می باشد. متد آموزشی زبان ایتالیایی در آموزشگاه زبان پویا کتاب  Espersso  و در سه سطح 1، 2 و 3 می باشد.

Espresso نوشته ی ماریا بالیMaria bali  و لوچانوزیلیو  Locianoziglho  می باشد که در سال 2002 جهت تدریس به غیر ایتالیایی زبان ها توسط انتشاراتAlma edizione   فلورانس، منتشر شده است. این کتاب 3 جلدی به همراهAudio cd   جهت افزایش قدرت درک مطلب شنیداری دانشجو می باشد. دانشجویان با گذراندن این متد آموزشی و در پایان سطح سوم به راحتی قادر به درک مطلب، صحبت و به کارگیری این زبان در موقعیت های مختلف می باشند. این کتاب از اصطلاحات درباره زندگی، فرهنگ و آداب مردم کشور ایتالیا غنی می باشد.

دانشجو بعد از گذراندن سطح سوم میتواند در امتحان كلی مدرسه ایتالیایی كه درسه سطح 1 و 2 و 3 گرفته میشود شركت كند. لازم به ذکر است امتحان مکالمه نیز توسط سفارت برگزار می شود.


  جهت مشاوره رایگان، رزرو و ثبت نام با واحد ثبت نام تماس بگیرید.


معمولا ثبت نام برای امتحان آزاد در دی ماه می باشد كه پس از كسب نمره لازم از امتحان و قبولی، مدرسه یک نامه به سفارت ارسال میکند كه برای شما ویزا صادر كنند (البته اگر به منظور تحصیل، قصد رفتن به ایتالیا داشته باشید). بعد از انتخاب شهر و رشته مورد علاقه خود از یكی از دانشگاه های ایتالیا پذیرش می گیرید.

درباره زبان ایتالیایی 

زبان ایتالیایی از شاخه‌های زبان لاتین می باشد. در این زبان شباهت‌های ریشه‌ای زیادی با زبان‌های اسپانیایی، رومانیایی و پرتغالی دیده می‌شود.
ایتالیایی زبان رسمی ایتالیا، سان مارینو، قسمتی از کشور سوئیس، سومالی، اسلوونی، واتیکان و شهرستان ایستریا در کشور کرواسی می‌باشد.

 

ادامه تحصیل در ایتالیا

ایتالیا نخستین کشور اروپایی از نظر سهولت برای ورود دانشجویان می باشد. برخی از معتبرترین دانشگاههای ایتالیا مانند "پلی تکنیک" و "پادوا" در شمال و دانشگاه "فدریکو دوم" در جنوب این کشور واقع شده است.
قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا شما نیازمند گذراندن دوره های زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون  Esterniکه توسط مدرسه ایتالیایی "پیترو دلا واله" برگزار می شود، هستید. این امتحانات بهمن هر سال برگزار شده و دانشجو با خواندن جلد اول و دوم از کتاب Espresso و کسب حداقل نمره 170  از 200 نمره می تواند برای گرفتن ویزای تحصیلی اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمایید.

 

تحصیلات‌ دانشگاهی‌

تحصیلات‌ دانشگاهی‌ در كشور ایتالیا به‌ سه‌ سطح‌ تقسیم‌ می‌شود.
سطح‌ اول‌ دوره‌هایی‌ شامل‌ درس‌ و كارآموزی‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدارك‌Diploma Universitario (DU) اعطا می‌شود.
در سطح‌ دوم‌ دوره‌های‌ دانشگاهی‌ 4 تا 6 ساله‌ است‌ و در خاتمه‌ آن‌ مدارك‌Diploma di Laurea (DL)  اعطا می‌شود.

سطح‌ سوم‌ مربوط‌ به‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ و پژوهشی‌ است. این‌ دوره‌ها نیز 2 تا 6 ساله‌ است‌ كه‌ برای‌ دوره‌های‌ تخصصی‌ مدارك‌Diploma di Specializazione (DS)  و برای‌ دوره‌های‌ پژوهشی‌ مدارك‌Dottorato di Ricerca‌ (DR)  داده‌ می‌شود.

برای‌ ورود به‌ دانشگاه‌ها و مؤ‌سسات‌ آموزش‌ عالی‌ ایتالیا، افراد محلی‌ باید مدرك‌ دیپلم‌ دبیرستان‌(Diploma di Maturita)  داشته‌ باشند. دارندگان‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از كشورهای‌ دیگر نیز می‌توانند پس‌ از گذراندن‌ امتحانات‌ زبان‌ ورودی‌ كه‌ دانشگاه‌ مورد نظر برگزار می‌كند مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ را دریافت‌ نمایند. نظام‌ تحصیلی‌ در دانشگاه‌های‌ ایتالیا سالیانه‌ است.

از سال‌ 1998 متقاضیان‌ دارای‌ مدرك‌ دیپلم‌ دبیرستان‌ از طریق‌ تكمیل‌ برگ‌ مخصوص‌ جایابی‌ و ارسال‌ آن به‌ وزارتخانه‌ دانشگاه‌ها و تحقیقات‌ علوم‌ و فناوری‌(MURST)  مجوز ورود به‌ دانشگاه‌ها را دریافت‌ می‌كنند.

امتحان ورودی دانشگاه

ورود به اکثر رشته های دانشگاهی ایتالیا، نیازمند کسب قبولی در یک امتحان ورودی است که معمولاً برای دانشجوهای ایرانی، در صورت آشنایی با زبان ایتالیایی، کار چندان سختی نمی باشد. زمان و محل برگزاری و مواد امتحان، بسته به دانشگاه و رشته انتخابی متفاوت است، بهترین راه برای آگاهی از این اطلاعات، مراجعه به تارنمای دانشگاه می باشد. به طور معمول این امتحان ها در اواخر تابستان برگزار می شوند و اطلاعات دقیق مربوط به چگونگی برگزاری امتحان های ورودی، حدود یک ماه و نیم قبل از شروع امتحان ها بر روی تارنمای دانشگاه ها منتشر می گردد.

برای شرکت در امتحان ورودی دانشگاه، باید مبلغی را به شماره حسابی که در همان تارنمای دانشگاه ذکر شده، واریز نمایید و رسید واریز مبلغ و مدارک شناسایی خود از قبیل گذرنامه را در جلسه ی امتحان حتماً به همراه داشته باشید.
توصیه میشود، فقط به اطلاعات دریافت شده از تارنمای دانشگاه بسنده نکنید و سری هم بهSegreteriaSorta  یاSegreteriaStranieri در دانشگاه بزنید.

محل درج اطلاعات مربوط به امتحان های ورودی در هر تارنما می تواند متفاوت باشد، اما معمولاً از کلماتBando di Concorso  استفاده میشود؛ شما می توانید با جستجوی این بخش در تارنما و سپس انتخاب رشته ی خود از لیست موجود، به اطلاعات مورد نظر، دست پیدا کنید.

مدارکی که از قبول شدگان در امتحان غیر حضوری و حضوری درخواست میشود

1.      اصل پاسپورت با ۱ سال اعتبار
2.      اصل مدارک فارغ التحصیلی ( پیش دانشگاهی، فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس)
3.      ۴۰۰یورو که فقط باید به سفارت نشان دهید.
4.      مدرکی که نشان دهد والدین شما یا هرشخص دیگر توانایی پرداخت هزینه های شما در ایتالیا را دارد

توضیح: برای این مدرک به هیچ وجه استعلام گرفته نمی شود